Sevgiliye Yıldönümü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Doğru yıldönümü hediyesi nasıl seçileceği konusunda çoğu zaman insanlar şaşkınlık içindedir ve hediye olarak ne alacağına karar veremez. Bütçeniz ne olursa olsun, iyi bir hediye almak için arayışa girerseniz sevgilinizi memnun edecek bir hediye bulabilirsiniz. Ayrıca “Sevgilimle kaç gün oldu?” diye düşünüyosanız daha önce hazırladığımız konuya gidebilirsiniz.

İşte bilmeniz gerekenler: En iyi yıldönümü hediyesi, ilişkinizi simgeleyen hediyedir. (Basit kravat ya da elektrikli süpürge gibi hediyelerin muhteşem etkili olabilmesinin bir sebebi budur) Eşinizin yüzüne bir gülümseme getirecek bir yıldönümü hediyesi bulmak için aşağıdaki adımlardan herhangi birini uygulayın:

Yıldönümü Hediyesi Seçerken Dikkat Etmen Gerekenler

 

  1. Temaya dayalı bir yıldönümü hediyesi seçme sizin için en doğru seçenektir. Sevgilinizle yıllara göre belli temalara göre hediye seçmek ister misiniz? Elbette…Her evlilik yılı için bir tema olduğunu biliyor muydunuz? Aslında, her yıl için üç tane var: geleneksel, modern ve tatil. İleride hazırlayacağımız konuyla 60.yıldönümünüze kadar size hediyeler için başlıklar yani temalar vereceğiz.
  2. Evli olduğunuz yıl sayısına ya da sevgili olduğunuz yıl sayısına dayanan yıldönümü hediyesi seçin Bu konuda bize güvenebilirsiniz: İki yıldır evliyseniz ya da sevgiliyseniz, bir şov ya da konser biletleri gibi iki parçadan oluşan bir hediye seçin. Üç yıl? Evlilik yıldönümünüzde kokteyl, akşam yemeği ve dans içeren üçlü bir buluşmaya ne dersiniz? Çok anlamlı parçalardan oluşan yıl sayısına göre etkinlik planlayın.
  3. Koleksiyona dayalı bir yıldönümü hediyesi seçin. Eşiniz herhangi bir şey toplarsa, bu hediye zahmetsizdir. Tabi eşinizin ve ya sevgilinizin ilgilendiği bir alan bulmalısınız. Örnek olarak kartpostal, pul, peçete, kitap, kitap ayracı, oyun, kalem, silgi, oyuncak, çanta, deniz kabuğu koleksiyonları çok etkileyici ve ilginç koleksiyonlardır.
  4. Sevindirici bir yıldönümü hediyesi seçin Her şeyden önce, bu hediyenin amacıdır. Çoğu kadın için, romantizm önemli bir unsur demektir. Kalpten bir aşk mektubu ile başlayın . Güzel kağıt üzerine yazılmış güzel bir mektup ve mektubun üzerinde tek parça bir gül. Emin olun bu gülü ömür boyu saklayacaktır. Çok duygusal bir hediye olacaktır.
  5. Maddi açıdan oldukça zor bir yıl mıydı? O zaman başka bir tarihte bir hediye sözü verin. Çünkü hayatta her şey istediğimiz gibi gitmiyor maalesef. Bunun için maddi durumunuz yok 4.maddedeki gibi bir mektup hazırlayıp asıl hediye için söz verebilirsiniz. Mesela yıldömünüz yaz aylarında ise kış gelince kayak merkezine götürme gibi etkileyici hediye seçip zamandan kazanabilirsiniz. Ya da yıldönümünüz kış aylarında ise hediye olarak yazın güzel bir tatile çıkacağınızı söylerek zamandan kazanabilirsiniz.
  6. Düğününde eksik kalan şeyleri temel alarak bir yıldönümü hediyesi seçimi ile çok mükemmel bir hediye ayarlayabilirsiniz. Bu belkide sizin için en büyük fırsatlardan biridir. Belki de düğün fotoğrafları veya video iyi değildi eşinizin hiç hoşuna gitmedi. Durum buysa, hediye olarak profesyonel bir fotoğrafçı ile oturup anlaşın. Çiçekleri düğünde unuttunuz mu? Yatak odasını çiçeklerle doldurun. Düğünde ki yiyecekler çok mu kötüydü? Ödüllü bir restoranda yıldönümü yemeği ile onu etkileyin.

Yıldönümü İpuçları

  • Yıldönümünü kesinlikle unutma! Takviminize yazın, telefonunuza bir uyarı ayarlayın, ancak unutmayın!
  • Yıldönümü hediyesi verirken bir not eklemeyi unutma. Çünkü verdiğiniz hediyenin dili yazdığınız nottur.
  • Evinizde ihtiyaç duyduğunuz bir eşyayı hediye olarak vermekten kaçının. Bu daha çok ihtiyaç hissiyatı oluşturacağından duygusal bir hediye olmayabilir.
  • Yıl dönümünüzü unutmadığınızı göstermek için sabah ilk işiniz ona mutlu yıl dönümleri dilemek olsun. Hediyeler günün ilerleyen saatlerinde…

Tabi bu yazdıklarımızı uygulayabilmeniz için bazı şeylere ihtiyacın olacak: Güçlü bir aşk, hayal gücü ve cömertlik…Nice mutlu yıldönümleri dileklerimle…

Yorum Yap