Sevgilimle Ne Konuşabilirim?

Herkes sevgilisiyle baze sessizce birbirine bakakalmıştır. Aslında bu anlar özel anlardır. Onunla bakışmanızı tavsiye ederiz. Ama eğer sessizlik romantik anın limitlerini aşıyorsa o zaman konuşacak bir konuya ihtiyacınız var demektir. Birçok insan sevgilimle ne konuşabilirim, sevgilimle konuşacak konu bulamıyorum diye yakınmaktadır. Bizde sizler için aşağıda çok özel konuları derledik.

Ayrıca enkucuk adresine giderek süper sevgili olmanız için basit kuralları inceleyebilirsiniz.

Mutlu sohbetler mutlu bir ilişki ile sıkıcı bir ilişki arasındaki ince çizgidir. Konuşmak, ikinizin de birbirinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir ve ikinizin de daha iyi bağlanmasına yardımcı olabilir. Aslında yeni bir ilişkiniz varsa, ikiniz de birbirinize sormak için çok soru yöneltebilirsiniz. Ama zamanla bu soruları tükendiğini hissedebilirsiniz. Ama tecrübeli yani uzun bir ilişki içindeyseniz, ikiniz de birbirinize alışmışsanız, sessizliğiniz normal görünebilir. Ama fazla sessizlikte iyi değildir. Ayrıca sevgilimle kaç gün oldu konumuza gitmenizi tavsiye ederiz.

Sevgilinizle Konuşmak İçin 20 Özel Konu

Bu konuşma fikirlerinin hemen hemen hepsi bir araya geldiğiniz zaman tekrar edilebilir ve bu konuların en iyi yanı bu soruların çoğunu sorduğunuzda eşinizin her zaman yeni bir cevap vereceği gerçeğidir. Bu soruları erkek arkadaşına veya kız arkadaşına veya evliyseniz eşinize kullanabilirsiniz. İşte size mükemmel 20 konu:

 1. Hafta sonu planları: Pazartesi akşamı olsa bile hafta sonu planlarınız hakkında konuşun. Bu heyecan verici ve eğlenceli, ve ikiniz de uzun bir hafta çalıştıktan sonra bekleyebileceğiniz, heyecan verici bir durum oluşur. Şunuda unutmayın her insan hayal kurmayı sever. Bunun için haftasonu konusunu konuşurken hayallerinize bile değinebilir. Bu konuyu her hafta yenileyerek konuşabilirsiniz. “Bu hafta sonu ne yapacaksın?”,”Bu hafta sonu ne yapmak istersin?” tarzdaki sorularla çok iyi bir konu yakalamış olursunuz. Eğer bütçeniz ve şartlar el veriyorsa hafta sonu için beraber bir plan yapın. Hafta sonunu beklemek ikiniz için de heyecan verici olacaktır.
 2. Övgü: Eşiniz hakkında beğendiğiniz veya hayran olduğunuz şeyler hakkında konuşun. Onları ne kadar çok takdir ettiğinizi bildirin. Özellikle daha önce tanık olduğunuz onun hareketlerinden özel bölümleri ona anlatarak övebilirsiniz.
 3. Günlük endişeler: “Peki son zamanlarda seni endişelendiren bir şey oldu mu?” Çok basit geliyor, ama yine de, eşinizin veya sevgilinizin sadece mutlu olduğu anları dinlemek bir ilişkide yetersiz gelecektir. Hiç endişesi olmasa bile, sadece ona önem verdiğinizi bilmek, ilişkide bulunmaktan kendilerini iyi hissetmelerini sağlar. Bunun için onun korkularını da, onu rahatsız eden durumları sorarak öğrenebilirsiniz.
 4. İş: İş hakkında konuşmak için her zaman bir şeyler vardır, yeni bir proje ya da kötü bir işveren…Birbirinizin çalışma hayatı hakkında konuşarak, ikinizin de birbirinizin mesleki yönlerini ve ahlakını daha iyi anlamanıza yardımcı olursunuz. İş hayatınız yoksa ileride ne gibi işlerde kariyer planlaması var bunu da konuşabilirsiniz.
 5. Küçük sırlar: Sırları konuşmak her zaman eğlencelidir. Sırlar hakkında konuşmak için, her birinizin yeni bir sırrını ortaya çıkarmak için sırayla gitmek zorunda kaldığı bir oyun olarak konuşabilirsiniz. Çok eğlenceli olacak, ikiniz de birbirinizi daha yakından tanıyacaksınız. Konuyu açmak için önce siz ufak bir sır vermeniz gerekebilir.
 6. Filmler ve TV şovları: Filmler ve şovlar söz konusu olduğunda her zaman yeni ve eğlenceli şeyler vardır. Herkes sinemayı sevmeyebilir. Ama illa ki izlediği bir program, bir dizi, bir film ya da bir show progamı vardır. Bunlardan biri hakkında konu açarak neyi izlediğini bulabilir ve o konu hakkında konuşabilirsiniz. Hatta sürekli bir dizi izliyorsa her hafta aynı konuyu açarak dizinin eleştirmenliğini beraber yapabilirsiniz.
 7. Yiyecek ve restoranlar: Sevgilin pişirme konusunda tutkulu olmasa bile, en azından iyi yemekleri takdir ediyorlardır. Hafta sonu ya da özel bir günde ziyaret etmeniz gereken yeni restoranlar hakkında konuşabilirsiniz. Yemek yapmayı seviyorsa yaptığı en güzel yemekler, yapamadığı yemekler hatta konuyu biraz daha samimileştirerek yaktığı yemeklerden konuşabilirsiniz. Erkek kız farketmez herkes bir yemek yakmıştır emin olun.
 8. Hayaller ve Vizyon: Hayalleriniz hakkında eşinizle konuşun. Onlara ne yapmayı düşündüğünüzü veya vizyon ve hayallerinizi anlatın. Harika konuşmalar yapacaksınız ve eşinizin kişisel tarafınızı daha iyi tanımasına yardımcı olacaksınız. Emin olun bu konu o kadar derin bir konu ki saatlerce anlatılabilecek şeyler var.
 9. Hobiler ve Kişisel Tercihler: “Boş zamanında ne yapmaktan hoşlanırsın?”,”Hobilerin nelerdir?” gibi sorularla hobilerinizi birbirinize anlatabilirsiniz. Tabi önce sizin hobilerinizi açmanız gerekebilir. Size hoşlandığı bir durumu anlattığı zaman “En son ne zaman yaptın?” tarzında sorularla konuyu derinleştirebilirsiniz.
 10. Arkadaşlar: Birbirinizin arkadaşları hakkında daha fazla şey bilmek her zaman iyidir. Eşinizin veya sevgilinizin yaşamı ve yaptıklarıyla ilgili daha fazla şeyler öğrenmeye, özellikle de çevresinde olmadığınız zamanlarda arkadaşlarıyla neler yaptığını da konuşabilirsiniz. Birbirinize arkadaşlarınızı anlatırken bunun dedikodu boyutuna geçmemesi gerekir. Bu duruma dikkat etmeniz dileklerimle…
 11. Gurur verici anlar: Erkek arkadaşınızdan veya kız arkadaşınızdan, kendi başarılarından gurur duydukları hayat anlarını size söylemelerini isteyin. Unutulmaz anlar ve çocukluk anıları her zaman saatlerce eğlenceli ve komik sohbetleri ortaya çıkarır. Herkesin kendinden gurur duyduğu anlar vardır. Eğlenceli bir şekilde paylaşabilirsiniz.
 12. Beş yıllık planlar:  Bir süredir flört ediyorsanız, bundan beş yıl sonra kendinizi nerede gördüğünüz hakkında bir çift olarak konuşun. Hedefi paylaşılan hedefler her zaman ilişkiyi güçlendirir ve ikinize de doğru bir şeyler yapmanızı sağlar. Ayrıca dediğimiz gibi hayal kurmak her zaman eğlenceli ve heyecan vericidir.
 13. Aileler: Birbirlerinizin aileleri hakkında konuşmak saatlerce sürebilir. Akrabalar hakkında ve ayrıca akrabaları tanıtırken ilginç anılara değinerek saatlerce konuşabilirsiniz. “Benim bir amcam var…” diye ilginç anıları paylaşabilirsiniz.
 14. Geçmişi: Geçmiş, her zaman heyecan vericidir ve bu konuları konuşmak eğlencelidir. Eğer geçmiş ilişkilerden konu açılırsa bunun sizi rahatsız hissettirmesi durumunda konuyu kapatabilir ve değiştirebilirsiniz.
 15. Geleceği: Hayatınızda ne yapmak istiyorsunuz? Bu başlık, eşinizin veya sevgilinizin hayat hakkında ve bunlarla ilgili derin entellektüel konuşmalar yapabilirsiniz. Gelecekte ne yapmak istediği, planları, hayalleri…
 16. Ortak hedef: Birlikte hedefleri planlayın. Konuya “Bir gün senle şunu yapalım mı?” diye başlayabilrisiz.Bir duvar boyuyor, önümüzdeki yıl ya da başka herhangi bir şeyde bir maraton koşturuyor olabilirsiniz. Bir şeyler planlarken veya birlikte yeni bir şeyler denerken birbirinize daha çok yakınlaşırsınız
 17. Sağlık: Bu konu hassas bir konu olmakla birlikte birbirinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır. Ailelerin sağlığı hakkında konuşabilirsiniz. Ya da küçükken başınıza gelen ilginç olayları (kolunuzun kırılması, bir yerinizin kanaması gibi) konuşabilirsiniz.
 18. Hayalinde ki Ev: Ona hayallerini sorun. İleride nasıl bir evi olmasını istediğini ona sorun. Bahçede neler olacağını. Buradan sevdiğiniz ağaçlara kadar sohbeti uzatabilirsiniz.
 19. Kendini Geliştirme: Kendi kusurlarınızdan ve iyileştirmek istediğiniz hatalardan bahsederken, eşinizin veya sevgilinizin daha rahat hissetmesine yardımcı olur ve kendi yüksek duvarlarını yıkıp zayıf noktalarından da söz etmesine yardımcı olursunuz.
 20. Fıkra Anlatmak: Eğer her şey tükendiyse ortama uygun bir fıkra biliyorsanız kesinlikle etkili olacaktır. Hem eğleceksiniz hem de kendinizi karşıdakine sevdireceksiniz.

İlişkiniz hakkında konuşmak için bu konuları kullanabilirsiniz; asla çok ilginç konuşmalar yapmayın. Zaten zaman sizi birbirinize yaklaştıracaktır.

Sorularla Sohbet Etmek İsteyenlere

Yok ben bu yazıyı okuyamam ve sevgilimle, eşimle, aşkımla, kız arkadaşımla, erkek arkadaşımla konuşacak konu bulamıyorum diyorsan size bazı kısa sorular vereceğiz. Bu sorular ile de bir sohbet konusu açabilirsiniz:

 • Alışverişi sever misin?
 • Bir takma adın var mı ? Varsa nedir?
 • Rol modelin var mı?
 • Dans edebilir misin? Dans etmeyi sever misin?
 • Yalnız kalmak isteyebileceğiniz şeyler nelerdir
 • Çok arkadaşın var mı? Okuldaki arkadaşlarınızla iletişim halinde misiniz?
 • Benimle ilgili ilk izleniminiz neydi?
 • Daha önce bir aşk mektubu yazdın mı?
 • Eski Filmleri Seviyor musun?
 • Aile içi iletişiminiz ne durumda?
 • En değerli mülkünüz nedir?
 • Stres ile nasıl başa çıkıyorsunuz?
 • Evcil hayvan beslemek ister misin?
 • En sevdiğiniz renk nedir?
 • En sevdiğin yiyecek nedir?
 • Kendiniz için gerçekten kötü olduğunu düşündüğünüz iki şeyi söyleyin.
 • Kuzey kutbunda yaşamak zorunda kalırsan, ne tür bir hayvan olurdun?
 • Beni hatırlatan şeyler neler?
 • Hayatınızın en büyük sürprizi nedir?
 • Hiç bir ödül kazandın mı?
 • Romantik filmlerden hoşlanıyor musunuz?
 • Şirin olduğunu düşünüyor musun?
 • Şanslı Bir Numaranız Var mı?
 • Romantik misin?
 • Kendini evlenmeye hazır hissediyor musun?
 • Mükemmel geçirdiğin bi gününü anlatır mısın?
 • Kendini nasıl tanıtacaksın?
 • Nasıl hatırlanmak istersin?
 • Hiç kardeşin var mı?
 • Eğlenmek için ne yaparsın?
 • Seni gerçekten üzen yapan bazı şeyler nelerdir?
 • Seni gerçekten mutlu eden bazı şeyler nelerdir?
 • Eski arkadaşlarınla ​​tekrar görüşmek ister misin?
 • Komik olduğunuzu düşünüyor musunuz?
 • Dünyada en çok kimi seviyorsun?
 • Bana ne zaman aşık oldun?
 • Dijital bir kameranız var mı?
 • PC’niz veya bilgisayarınız var mı?
 • Hayatınızı altı kelimelik bir cümleyle açıklayabilir misiniz?

Yorum Yap