Sevgililer Günü Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı 2018?

Sevgililer Günü Kaç Gün Kaldı 2018?

Tarih: 14 Şubat 2018 – Çarşamba

Sevgililer Günü 2018 Yılında Ne Zaman?

Sevgililer günü 14 Şubat 2018 tarihinde Çarşamba gününe denk gelmektedir.

Sevgililer gününü merak eden bir romantikseniz , “Sevgililer Günü 2018 Ne Zaman?” sorusunun cevabını bulmak için sitemze girmiş bulunmaktasınız. İşte cevap: Sevgililer Günü her sene olduğu gibi 2018’de de 14 Şubat’ta kutlanacak. Bununla birlikte, 14 şubat tarihinde haftanın günü her yıl farklıdır. Sevgilimle kaç gün oldu konumuza giderek sevgilinizle geçirdiğiniz süreyi hesaplayabilirsiniz.

14 Şubat’ın takvimde bir hafta içi ya da hafta sonu olup olmadığına bakılmaksızın, Sevgililer Günü 14 Şubat tarihinde kutlanmaktadır.

Sevgililer Günü Nedir?

Sevgililer Günü, insanların sevgi, aşk ve dostluk hislerini paylaşıp, kutladığı bir gündür. Birçok yönden dünya çapında kutlanır ve her yıl 14 Şubat tarihine denk gelmektedir. Birçok kişi Sevgililer Günü’nü birisine olan sevgisini ifade etmek için özel bir gün olarak görür.

Sevgililer Günü Nasıl Kutlanır?

Sevgililer Günü Ne Zaman Kaç Gün KaldıDünyanın dört bir yanında sevdikleri veya aşık oldukları insanlar için bir hediye gösterisi yapılarak Sevgililer Günü kutlanır. Bazıları sevdiklerini bir restoranda romantik bir akşam yemeğine çıkarırken, başkaları evlilik teklifi için bu özel mi özel günü seçebilirler. Sevgililer Günü’nde birçok kişi çikolataları, mücevherleri veya çiçeği, özellikle de gülleri eşlerine ya da sevgilisine hediye olarak verirler.

2018 Sevgililer Günü bir Salı gününe denk gelmektedir. Sevgililer günü hafta içine denk geldiği zaman sevgililer genellikle hafta sonu için bir tatil planı yaparlar. Hafta sonuna denk geldiği zaman ise zaten tatil günü olduğu için tatile giderler. Tabi her çiftin tatile gidecek imkanı olmadığı için bazı çiftler romantik bir hediye ile bu özel günü kutlamaktadır.

14 Şubat’ı farklı bir şekilde kutlamak istiyorsanız kutlamanın hala birçok yolu vardır:

  • Birkaç gün önce bir aşk mektubu yazıp bir aşk puluyla postalayın ya da keşfedileceği bir cebine koyun.
  • Sabah onun güzel bir hediye ile uyanmasını sağlayarak hediyenin gücünü arttırabilirsiniz.
  • Yatakta birisi kahvaltı mı dedi? Eğer düşünürseniz mantıklı ve anlamlı bir hediye olacaktır.
  • Sevgilinizi gün boyunca “Seni Seviyorum” yazınız
  • Birlikte romantik bir yemek pişirin.
  • Hediyenize aşk şiir kitabı ekleyin ve o şiirlerden bir tanesini yüksek sesle okuyun.

İkiniz İçin Özel Bir Gün

Unutmayın: Sevgililer Günü ikiniz için özel bir gün. Bu yüzden nazik ve cömert ol, aldığın sevgiye karşılık ver ve sevildiğine şükret.

Gelecekteki Mutluluk için Hazırlanın…

Sevgililer Günü’nün gelecekte hangi gün gerçekleşeceğini öğrenmek için aşağıdaki tabloyu kullanın. Gelecek yıllarda sevgililer günü ne zaman öğrenmiş olun:

2018 Çarşamba
2019 Perşembe
2020 Cuma
2021 Pazar
2022 Pazartesi
2023 Salı

Sevgililer Günü Gülleri

Hiçbir hediye Sevgililer Günü’nde “Güllerin buketi gibi” seni seviyorum “diyemez. Sevgililer Günü için güllerin farklı renklerinin ne anlama geldiğini ve nasıl vermeniz gerektiğini okumak için Güllerin renkleri ve anlamları konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

 

Planlarınızı Erken Halledin

Sevgililer Günü planlarınızı yapmak için son dakikaya kadar beklemeyin. Bunu yaparsanız, hediyelerin seçilmeyenleri size kalacaktır. Hatta bazı çiçekçilerde güllerin tükendiği bile olmaktadır. Sevdikleriniz için ekstra özen göstererek planlamanızı erken yamanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yap