Doğru Kişiyle Sevgili Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Tarihiniz veya evleneceğiniz kişinin kim olduğuyla ilgili şüpheniz olması, ancak bunun çok büyük bir kısmı tamamen sona erdirmenizin bir işareti olabilir. Bir ilişkiyi  zorlamak için hiçbir yol olmadığını unutmayın. Her çift farklıdır, ancak başarısız bir ilişkinin işaretleri çoğu kez aynıdır.

Sıklıkla bu soruyu duyarız. Doğru kişiyle mi birlikteyim? Cevap oldukça karmaşıktır.

Güvensiz ve yalnız hissediyorsanız, muhtemelen iç boşluğu dolduracak ve aramakta olduğunuz sevgiyi verecek birini bulmaya çalışıyorsunuz. Seni tamamlayacak ve kendini yeterince layık hissettiren birilerini bulmak isteyebilirsiniz. Ayrıca sevgilimle kaç gün oldu konumuza giderek sevgili gün hesaplamanızı yapabilirsiniz.

Sorun şu ki, bunu kimse sizin için yapamaz; Bu, kendiniz için yapmayı öğrenmeniz gereken bir şeydir. Yaralanma ya da ortak sağlık düzeyimizdeki ortak seviyemizdeki insanlara her zaman ilgi duyduğumuzdan, sevgiye ihtiyacı olan bir kişi aynı zamanda sevmeyi isteyen bir insan olacaktır. Bu nedenle, evlenmenin arkasındaki niyet, sevgi ve  paylaşmak yerine, sevgi ve güven hissetmektir.

Birçok ilişkinin işe yaramamasının ana nedeni, her insan diğer kişiden almayı beklediklerini elde etmede hayal kırıklığına uğramasıdır.

Bir ilişki kurmanın arkasındaki niyetinizin birlikte öğrenilmesi ve sevmeyi paylaşması ise sizin için doğru kişi olup olmadığını öğrenmek oldukça kolaydır. Gerçekten kendileri hakkında öğrenmeye açık olan, duygusal ve ruhsal olarak büyüyen ve kendi emniyet ve güvenlik duygularını karşılayabilen, değer ve sevimli olma sorumluluğunu üstlenen insanlar sizin için doğru kişiler olabilir.

Bunun sizin için doğru kişi olup olmadığını anlamak anında gerçekleşmez. Bu kişinin doğru kişi olup olmadığını söyleyip söylemediğini keşfetmek aylar alır. Onunla derin bazı olayları paylaşana kadar bu kişinin kim olduğunu bilemezsin. Bazı insanların gerçek yüzü ortaya çıkıncaya kadar çok açık ve sevimli görünebilirler. Bunun için bir kişinin doğru kişi olup olmadığına karar verirken acele etmeyin.

Kendiniz gibi hissetmiyorsanız…

Dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğünü düşünebilir ve sadece kendi çevrelerine sığdırmak için daha fazla çaba sarf etmenizi isterler. Bu kişiyle birlikte olmak, bir şov yapmak ve karakteri değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Hiçbir ilişki kendinizi feda etmeye değmez. Karakterinizden, kendinizden ödün vermeyin.

Sizi Ailesi ve Arkadaşlar ile Tanıştırmıyorsa…

Eğer öyle bir durum varsa, muhtemelen bir sıkıntı vardır. Onları arkadaşlarınıza ve ailenize tanıştırmadığınızın bir sebebi olabilir. Ona bu konuda yeterince zaman verin. Eğer bu sürede tanıştırmadıysa bu paylaştığımız kriterlerden birinde daha kaybetmiş demektir.

Sürekli kavga ediyorsan…

En iyi ilişkilerin bile bazı kavgaları atlattığını söyleyebilirim. Fakat ikinizin de her dakika yaptığı buysa o zaman tekrar düşünmenin zamanı geldi.

Herşey konuşamıyorsan…

Başladığınız her ciddi konuşmada ‘bu konuda konuşmayalım’ ya da ‘başka şeyler hakkında konuşabilir miyiz’ ile konuyu geçiştirmesi doğru değil. Eğer bu kişiyle ilgili konuşamayacağınız şeyler varsa, o zaman bu durum sizin için bir olumsuz durum daha demektir.

Onunla vakit geçirirken aklınız hep başka bir yerdeyse…

Sevdiğiniz insanla vakit geçirmek eğlenceli bir durumdur. Eğer onunla yan yana geldiğiniz her an kafanız da başka şeyler varsa bir eksi durum daha demektir.

Onunla ilgili kurduğun hayaller hep sıkıntılıysa…

Onunla plan yapmaya dayanamıyor, zihninizin arka tarafında, o zamana kadar hala bir araya gelip gelmeyeceğinizi, ayrılıp ayrılmayacağınızı merak ediyorsanız bir olumsuz durum daha var demektir.

Eğer tutarsız biriyse…

Sürekli olarak bir işten diğerine atlıyorlar, arkadaşlarınızla anlaşmak için çaba sarfetmiyorlar ise ve ilişkilerinizde hiçbir şey yapmıyorlar ve yeterince para kazanmaya çalışmamakla birlikte aşırı derecede harcıyorlarsa bir olumsuz durum daha var demektir.

Farklı hayalleriniz varsa…

Hayaliniz dünyayı dolaşmak ve 30’ların sonuna kadar evlenmek için beklemekse, ama yaşamakta olduğunuz kimseler bir köyde yaşamak ve 28 yaşına geldiğinde çocuk istiyorsa, o zaman bu ilişki nasıl işe yarıyor? Eşinizden çok uzakta bir takım hedefleriniz olduğunda ve ikinizin de bir uzlaşma üzerinde çalışmayı seçmediği zaman, sadece birbirinizin zamanını boşa harcıyorsunuz demektir.

En yakın arkadaşınız bu kişiyi onaylamıyorsa…

Sizi en iyi tanıyan kişi neden bu kişiyle çıkıyor olduğunuz fikrini kavrayamazsa, belki bir şeyler doğru gitmiyordur. Bazen birinin kusurlarına karşı kör olabiliriz, bu nedenle ilişkiniz üzerinde düşünmenize yardımcı olmak için başka bir beyin grubuna sahip olmak iyidir. Ancak bunun sonunda, arkadaşlarınızın sizinle olan ilişkiniz konusunda karar vermesine izin vermeyin.

Yaşamın en büyük ihtimallerinden biri , yanlış zamanda doğru kişiyle tanışmaktır . Yanlış zamanda doğru kişiyle buluşma konsepti çok tartışılan bir konudur. Örneğin, bazı insanlar kalbini çalan bu harika insanın gerçekten doğru olmadığını ve temelde yanlış kişiyle tanıştığını düşünüyor.

Çoğu ilişkide bazı noktalarda insanlar kendilerine “Bu benim için doğru kişi midir?” Sorusunu soruyorlar. İster yepyeni bir ilişki olsun ister eski bir ilişki olsun.

Soru mutlaka şüphe ya da güvensizlikten doğmuyor. Birini muazzam bir şekilde sevebiliriz, ancak uzun vadede hala kendisiyle uyumlu olmayabiliriz. Peki doğru kişiyle olduğunu biliyor musun? Aşkın zaman testine dayanacağını nasıl nereden biliyorsun? Bu makalemizde bunları cevapladık.

Yorum Yap