Aşk ve Sevgi Arasında ki Farklar?

Aşk ve Sevgi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Birini sevmekle ona aşık olmak arasındaki farkı söylemek zor, özellikle de aşk sizin için yeni olan bir şeyse bunu size kanıtlayabilmemiz daha zor. Aşağıda, birine aşık olmanın ve birini sevmenin arasındaki 8 farkı anlatacağız:

    • Birisini sevmek bir tercihtir, aşık olmak ise bir tercih değildir. Birisini sevmeyi seçebilirsiniz. En iyi ölçütlerinize göre yüzlerce hatta binclerce aday arasından birini sevmeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca birini sevmeyi bırakmayı,onu unutmayı seçebilirsiniz. Aşık olmak ise bir seçim değildir. Niyetiniz ya da rızanız olmadan gerçekleşebilecek bir şeydir ve anında uzaklaşabileceğiniz bir şey değil. Ayrılmaya mı karar verdin o zaman ona hala aşık olma hissini sürdüreceksin. Farklardan bahsederken Sevgilimle Kaç gün oldu konumuza bakmanızı tavsiye ederiz.

  • Birinin sevilmesi kısa sürebilir, aşık olmak sonsuza kadar sürer. Sevgi kelimenin tam anlamıyla her an sona erebilir. Sinir bozucu bir şeyler olabilir ya da kötü bir kavga yaparsın o zaman BAM. Onu artık sevmiyorsun. Aşık olmak ise karışık değildir. Aşk sevgi gibi bir anda yırtıp atamayacağın bir şeydir. Onunla kavga edince artık sana aşık değilim dersen kendini kandırmış olursun.
  • Birisini sevmek, onlara ihtiyaç duymak demektir, aşık olmak ise onların mutlu oldukları yere ihtiyaç duyması demektir. Birini sevdiğinde, daima etrafında olmalarını istersiniz. Onları özlemişsindir. Onların seninle her şeyden çok olmasını istiyorsun. Aşık olduğunuz zaman, mutlu dengeli bir hayat yaşamanızı istersiniz, bu da bazen sizden uzak durmak demektir. Çocuklar olmadan zaman geçirmelerini, yalnız zaman geçirmelerini, ya da sensiz bazı hobileri gerçekleştirmelerini mi istiyorsun? Mutlu olmak her zaman birlikte olmaya eşit değildir. Bunun için aşk bazen fedakarlıktır. Aşıksan bazen onun mutlu olması için onun kendi istediklerini makul bir ölçüde gerçekleştirmesine izin verirsiniz.
  • Aşk ve Sevgi Arasında ki FarklarBirisini sevmek yokuş yukarı bir savaştır, aşık olmak ise zahmetsizdir. Kısacası aşk bir anda ortaya çıkabilen bir durumken sevgi daha uzun süren bir yolda ilerlemektir. İnsanlar “Bu zor olmamalı” dediklerini duyacaksınız. Ve haklılar, olmamalı. Sevdiğiniz biri ile olan ilişkinin her zaman kolay olacağını söylemiyorum, sadece aşık olma hissi çaba harcamadan orada ortaya çıkacaktır. Bazı günler zor olacak. Bazı günler sahip olduğunuz her şeyi kaybedecek gibi hissedersiniz. Ancak zor günlerin sonunda veya zor aylarda hep birbirinize aşık olduğunuzu hissedersiniz.
  • Birisine aşık olduğunuzda, bu kişiyi istersiniz. Aşık olmak, bir kalbin bir parçasına sahip olmayı istemektir. Bu kişinin hayatınızın bir parçası olmasını istediğiniz kadar da onun harika olduğuna inanırsınız.
  • Birisine aşık olduğunuzda, duygularınız daima çok canlıdır. Beyniniz sanki bir bulutun üstünde yüzer gibi hissetmenizi sağlayan en şaşırtıcı kimyasal salgıları üretiyor. Sadece bir insana aşık olmakla bulutların üstünde uçarsın ve çıktığın yükseklik alsa inmek stemediğin bir yüksekliktir.
  • Birini sevdiğinde, o kişiyi her an düşünmezsin. Aşık olmak kolayca tanınabilir, çünkü sürekli bir özlem, sürekli bir ihtiyaç hissettirir. Öte yandan, sevmek sizi sürekli hatırlatan bir şey değildir. İşe gittiğiniz de hiç bir an aklınızdan çıkarmadan sevdiğiniz insanın ne yaptığını düşünmezsiniz. Ama aşık olunca işler değişir. Onu hep düşünürsünüz.

Yorum Yap